Робота з комплексом «BIK-BAK Персоналізація» — часті запитання
- 1. Для яких цілей використовується комплекс «BIK-BAK Персоналізація»?
«BIK-BAK Персоналізація» — апаратно-програмний комплекс для забезпечення безпечного захищеного введення аутентифікаційних даних користувача при його аутентифікації в сімействі операційних систем MS Windows 2k та в будь-яких додатках, що вимагають введення аутентифікаційних даних, підвищення надійності і простоти паролів, що використовуються користувачем. При персоналізації в будь-якій програмі введення користувачем пароля може супроводжуватися (за допомогою натиснення комбінації клавіш Windows Key (далі Win) і клавіші К в англійській розкладці клавіатури, в російській це клавіша Л, далі Win+K) запитом введення апаратного ключа. Також можна вводити тільки пароль з клавіатури, або комбінований клавіатурний і апаратний паролі. В результаті буде згенерований фінальний пароль, стійкий до всіх методів злому, окрім повного перебору, що при достатній довжині пароля неефективно.
- 2. Які операційні системи підтримують захищене введення аутентифікаційних даних користувача для його аутентифікації за допомогою комплексу «BIK-BAK Персоналізація»?
Захищене введення аутентифікаційних даних користувача для його персоналізації за допомогою апаратно-програмного комплексу «BIK-BAK Персоналізація» підтримують операційні системи Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP, Microsoft Windows 2003.
- 3. Чи відбувається перепрошивання BIOS при установці комплексу персоналізації?
При установці комплексу «BIK-BAK Персоналізація» перепрошивання BIOS не виконується.
- 4. У яких додатках може використовуватися «BIK-BAK Персоналізація»?
«BIK-BAK Персоналізація» використовується при аутентифікації користувача при його вході в ОС під своїм обліковим записом і в будь-яких програмах, де використовуються засоби аутентифікації прикладних програм (введення пароля).
- 5. Як встановити комплекс «BIK-BAK Персоналізація»?
«BIK-BAK Персоналізація» встановлюється з диска. При початковій установці комплексу адміністратору пропонується ввести захисний код, який використовується згодом для шифрування каналу передачі ключів користувачів від зчитувача (рідера) в комп'ютер (операційну систему). При установці рідера для його правильної роботи вимагається ввести його персональний код, написаний в його паспорті. Цей ключ гарантовано захистить Ваш рідер від викрадення, оскільки паспорт знаходиться всередині упаковки, і, отже, персональний код рідера, що забезпечує його коректну роботу, буде відомий тільки Вам.
- 6. Як вводити захищений пароль в програму, яка його вимагає?
-
• Для того, щоб ввести пароль, необхідно натиснути Win+k (рис. 1).
Рис. 1. Поле введення пароля комплексу «BIK-BAK Персоналізація»
• У вікні, що відкрилося, слід вводити пароль з клавіатури чи/або за допомогою ключа BIK-BAK.
ВАЖЛИВО!!! Зверніть увагу, чи з'явився на віконці, що відкрилося, напис «рідер активний» (Рис. 2).
Рис. 2. Напис, що підтверджує правильність налаштування рідера
Якщо напису немає, то потрібно виконати наступні дії:
- увійти в панель управління – «ВІК-ВАК персоналізація»;
- там в настройках встановити номер COM-порту, до якого підключений пристрій зчитування. Подивитися, до якого COM-порту підключено пристрій можна в «Мій комп'ютер» – «Властивості» – «Устаткування» – «Диспетчер пристроїв» – «Порти COM і LPT».
• Введіть пароль (рис. 3).
Рис. 3. Введений користувачем пароль
Після набору пароля у випадку, якщо потрібне введення пароля, скомбінованого з клавіатурного пароля і ключа BIK-BAK, введіть до рідеру ключ з набраною на ньому кодовою комбінацією та витягніть його впродовж 1-2 секунд. Кількість введених ключів відобразиться на віконці (рис. 4).
Рис. 4. Відображення кількості введених ключів BIK-BAK
Ви можете вводити навіть простий пароль (дата, число, ім'я і т.д.) – після підтвердження пароля натисненням клавіші «Enter» він перетвориться в складний (літерно-чисельно-символьний).
- 7. Які існують способи введення пароля для даного комплексу?
-
Пароль може бути введений трьома способами:
- вручну;
- за допомогою ключа BIK-BAK з набраною на ньому кодовою комбінацією;
- комбінований (тобто введення пароля уручну + за допомогою ключа BIK-BAK).
- 8. Як працює комплекс «BIK-BAK Персоналізація»?
Комплекс «BIK-BAK Персоналізація» прозоро інтегрується в інформаційну систему і може застосовуватися як окремо, так і сумісно з іншими засобами ідентифікації і аутентифікації. При персоналізації введення користувачем пароля в будь-якій програмі може супроводжуватися (за допомогою натиснення комбінації клавіші Windows Key (далі Win) і клавіші К в англійській розкладці клавіатури, в російській це клавіша Л, далі Win+K) запитом введення апаратного ключа. Також можна вводити тільки пароль з клавіатури, або комбінований клавіатурний і апаратний паролі. В результаті буде згенерований фінальний пароль, стійкий до усіх методів злому, окрім повного перебору, що при достатній довжині пароля неефективне, бо займе дуже багато часу (рис. 5)
Рис. 5. Згенерований пароль.
- 9. Що робить комплекс «BIK-BAK Персоналізація» з введеним клавіатурним паролем?
Комплекс «BIK-BAK Персоналізація» перетворює введений клавіатурний пароль за допомогою особливих алгоритмів для формування більш захищеного літерно-чисельно-символьного пароля.
- 10. Що робить комплекс «BIK-BAK Персоналізація» з введеним апаратний ключем BIK-BAK?
Комплекс «BIK-BAK Персоналізація» перетворює введений апаратний ключ BIK-BAK за допомогою особливих алгоритмів для формування захищеного літерно-чисельно-символьного пароля.
- 11. Що робить комплекс «BIK-BAK Персоналізація» з введеними клавіатурним паролем і апаратним ключем?
Комплекс «BIK-BAK Персоналізація» об'єднує і перетворює введені апаратний ключ BIK-BAK і клавіатурний пароль за допомогою особливих алгоритмів для формування захищеного літерно-чисельно-символьного пароля.
- 12. Чи можливо працювати з «BIK-BAK Персоналізацією» при відключеному пристрої зчитування?
Програмне забезпечення стежить за наявністю пристрою зчитування ключа BIK-BAK і дозволяє запобігти завантаженню комп'ютера у разі відключення пристрою зчитування (рідера або миші). Таким чином, здійснюється додатковий контроль фізичної цілісності інформаційної комп'ютерної системи.
- 13. Які основні аналоги існують у ключа BIK-BAK і комплекса «BIK-BAK Персоналізація»?
Основні аналоги ключа BIK-BAK і комплексу «BIK-BAK Персоналізація» – це клавіатурні паролі, смарт-карти, магнітні карти і т.д.
- 14. Якими основними перевагами в порівнянні з аналогами володіє комплекс «BIK-BAK Персоналізація»?
Основні переваги комплексу «BIK-BAK Персоналізація»:
- скритне, швидке і зручне введення коду;
- захист каналу передачі коду в комп'ютер;
- стійкість коду (пароля) до атак «по словнику»;
- можливість використання простих паролів;
- повна інтеграція до операційної системи;
- високий ступінь захисту;
- можливість легко змінити кодову комбінацію вручну;
- один ключ на необмежену кількість пристроїв з вбудованими рідерами;
- аутентифікатором є не сам ключ, а набрана на ньому комбінація.
- 15. Де найбільш ефективно застосовується комплекс «BIK-BAK Персоналізація»?
-
Найбільш ефективно комплекс може застосовуватись замість клавіатурних паролів або сумісно з ними. Заміна стандартних клавіатурних паролів на ключ BIK-BAK дає наступні переваги:
- прихованість набору коду;
- захист каналу передачі коду;
- стійкість до «атаки по словнику»;
- можливість використання простих паролів.
У цьому випадку реалізується двохфакторна аутентифікація користувача (пароль + ключ BIK-BAK), що в деяких випадках є прямою вимогою політики безпеки компанії.
- 16. За допомогою яких пристроїв можливе введення кодових комбінацій в комп'ютер?
На даний момент для зчитування ключа Ви можете використовувати персоналізовану мишу або USB-рідер для зчитування кодової комбінації з ключа (див. рис. 3). Найближчим часом планується вбудовувати рідер в корпуса портативних комп'ютерів, кишенькових ПК та ін.
- 17. Яка цільова аудиторія комплексу «BIK-BAK Персоналізація»?
Цільова аудиторія АПК «BIK-BAK Персоналізація» - це малий, середній і крупний бізнес, звичайні користувачі, для яких важлива їх конфіденційність і захист інформації, що передається і зберігається на цифрових носіях.
- 18. Чи потрібна заміна всіх маніпуляторів типу «миша» на захищених комплексом «BIK-BAK Персоналізація» комп'ютерах на маніпулятори, що містять рідер?
Немає необхідності замінювати при установці системи маніпулятор типу «миша» - натомість можливе використання окремого рідера, або рідера, що вбудований у флеш-накопичувач.
- 19. Чи відома кодова комбінація кожного користувача адміністратору даного комп'ютера?
Користувач може встановити власну кодову комбінацію як для персоналізації при вході в систему, так і для введення пароля в будь-якій програмі, що цього вимагає, при цьому дані комбінації будуть відомі лише йому.
- 20. Як працює комплекс персоналізації – введення ключа і ідентифікація користувача відбувається при включенні комп'ютера?
Комплекс «BIK-BAK Персоналізація» не вимагає свого безумовного використовування в тому або іншому випадку. Його можна використовувати для персоналізації користувача при вході в ОС під своїм обліковим записом, а також в будь-якій іншій програмі, що вимагає введення пароля, але використовувати комплекс необов'язково. Його використання в тому або іншому випадку визначається бажанням користувача і підвищує надійність паролів, що їм використовуються.
- 21. Чому проводиться порівняння даної системи з іншими по параметру стійкості до електромагнітних випромінювань?
Для систем контролю доступу, побудованих на основі proximity або магнітних карт, touch-memory та ін. характерна висока чутливість до впливу електромагнітних полів, особливо у тих випадках, коли використовується безконтактна технологія передачі ідентифікаційних даних. Електромагнітні поля, здатні перешкодити передачі цих даних, вони є широко поширеними в сучасному високотехнологічному оточенні. Комплекс «BIK-BAK Персоналізація» стійкий до їх дії.
- 22. Яка приблизна загальна вартість даного комплексу?
Приблизна загальна вартість даного комплексу «BIK-BAK Персоналізація» складає біля $ 30-40 на робоче місце.
- 23. Кодова комбінація має жорстку прив'язку до ключа BIK-BAK або комп'ютера?
Комп'ютер жодним чином не прив'язаний до однієї конкретної кодової комбінації, ключ BIK-BAK також дозволяє використовувати будь-яку можливу комбінацію з доступного ключового поля.
- 24. Що робити, якщо я боюся, що мій рідер або комп'ютер несподівано зламаються? Як визначити свій пароль, який буде отриманий в результаті роботи програми?
Для цього призначений прапорець на полі введення пароля (див. рис. 1-4) «Відображати пароль». Якщо встановити її, то можна визначити введений і результуючий паролі. Використовувати цю галочку постійно не рекомендується, оскільки це дає можливість у разі використання тільки клавіатурного пароля стороннім особам побачити пароль, що вводиться.